  • DSC1001AI1-040.0000
DSC1001AI1-040.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AI1-040.0000
HK JDW NO:
536-DSC1001AI1-040.0000
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AI1-040.0000
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    7.2mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm