  • DSC1001AI1-014.3182T
DSC1001AI1-014.3182T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AI1-014.3182T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1001AI1-014.3182T
Package:
4-VDFN Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AI1-014.3182T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1001
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    14.3182MHz
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    14.3182MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm