  • DSA6311JL1AB-028.6364V01
DSA6311JL1AB-028.6364V01
advertisement
Manufacturer No:
DSA6311JL1AB-028.6364V01
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSA6311JL1AB-028.6364V01
Package:
4-VLGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSA6311JL1AB-028.6364V01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VLGA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC63XXB
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    28.6364MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.25% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm