  • DSA1101DA1-007.3700VAO
DSA1101DA1-007.3700VAO
advertisement
Manufacturer No:
DSA1101DA1-007.3700VAO
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSA1101DA1-007.3700VAO
Package:
6-VDFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSA1101DA1-007.3700VAO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSA1101
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    7.37MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm