  • DS1608C-333MLB
DS1608C-333MLB
advertisement
Manufacturer No:
DS1608C-333MLB
HK JDW NO:
3194-DS1608C-333MLB
Step5Bar-code shipping tag
DS1608C-333MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    20%
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Shielded
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.19Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2618
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 KHZ
  • Self Resonant Frequency
    20MHz