  • DS04-254-1L-01BK
DS04-254-1L-01BK
advertisement
Manufacturer No:
DS04-254-1L-01BK
HK JDW NO:
207-DS04-254-1L-01BK
Package:
Datasheet:
DS04-254-1L-01BK
Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
Step5Bar-code shipping tag
DS04-254-1L-01BK
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DS04-254
  • Number of Positions
    1
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Termination Style
    PC Pin
  • Actuator Level
    Raised
  • Length
    0.139 3.54mm
  • Height Above Board
    0.166 4.21mm