  • DS01-254-L-02BE
DS01-254-L-02BE
advertisement
Manufacturer No:
DS01-254-L-02BE
HK JDW NO:
207-DS01-254-L-02BE
Package:
Datasheet:
DS01-254-L-02BE
Step5Bar-code shipping tag
DS01-254-L-02BE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full
  • Length
    0.256 6.50mm
  • Height Above Board
    0.264 6.70mm