  • DRL-24V480W1AS
DRL-24V480W1AS
advertisement
Manufacturer No:
DRL-24V480W1AS
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-DRL-24V480W1AS
Quantity:
In Stock : 16286
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DRL-24V480W1AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    LYTE (480W)
  • Size / Dimension
    5.06Lx3.37W x 4.87 H 128.5mmx85.6mmx123.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~375VDC