  • DRA124-1R5-R
DRA124-1R5-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA124-1R5-R
HK JDW NO:
255-DRA124-1R5-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
DRA124-1R5-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DRA124-1R5-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DRA
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    9.36A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    9.36A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.9mOhm
  • Current
    6.94A
  • Max DC Current
    9.36A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    17.11A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    12.4968mm