  • DR24A06X
DR24A06X
advertisement
Manufacturer No:
DR24A06X
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-DR24A06X
Package:
Module
Datasheet:
DR24A06X
Description:
SSR RELAY SPST-NO 6A 24-280V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR24A06X
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DR24A06X.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    DR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    208V~265VAC
  • Voltage - Load
    24V~280V
  • Load Current
    6A