  • DR200D254P20F
DR200D254P20F
advertisement
Manufacturer No:
DR200D254P20F
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR200D254P20F
Package:
Datasheet:
DR200D254P20F
Description:
DUAL ROW 2.00MM PITCH 20-PIN FEM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR200D254P20F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    2.00mm Header
  • Published
    2016
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.700 x 1.000 17.78mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.062 1.57mm 1/16