  • DR127D254P40M
DR127D254P40M
advertisement
Manufacturer No:
DR127D254P40M
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR127D254P40M
Package:
Datasheet:
DR127D254P40M
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 40-PIN MAL
Step5Bar-code shipping tag
DR127D254P40M
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    1.27mm Header
  • Published
    2016
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.900 x 2.000 22.86mmx50.80mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    40
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.062 1.57mm 1/16