  • DQ7534-121M
DQ7534-121M
advertisement
Manufacturer No:
DQ7534-121M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DQ7534-121M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DQ7534-121M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    490mA
  • Inductance
    120 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    490mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    890mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    120 µH
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    7.493mm