  • DPPM20D33K
DPPM20D33K
advertisement
Manufacturer No:
DPPM20D33K
HK JDW NO:
192-DPPM20D33K
Description:
3.3nF Film Capacitor 10% Radial 2kV-DC 500V-AC
Step5Bar-code shipping tag
DPPM20D33K
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    21mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Custom Capabilities
    Leads May Be Straight or Formed
  • Height
    17.5mm
  • Length
    25mm