  • DPP6S22K-F
DPP6S22K-F
advertisement
Manufacturer No:
DPP6S22K-F
HK JDW NO:
192-DPP6S22K-F
Datasheet:
DPP6S22K-F
Description:
DPP 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
DPP6S22K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    DPP
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.433W 26.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    20mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    26mm
  • Width
    11mm