  • DPO-1.0-150
DPO-1.0-150
advertisement
Manufacturer No:
DPO-1.0-150
Manufacturer:
Talema Group LLC
HK JDW NO:
770-DPO-1.0-150
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
DPO-1.0-150
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPO-1.0-150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    DP
  • Size / Dimension
    0.591Diax0.354W 15.00mmx9.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    123mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz