  • DPFF6S33J-F
DPFF6S33J-F
advertisement
Manufacturer No:
DPFF6S33J-F
HK JDW NO:
192-DPFF6S33J-F
Datasheet:
DPFF6S33J-F
Description:
DPFF 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
DPFF6S33J-F
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    33mm
  • Width
    14mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.299Lx0.551W 33.00mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    18.3mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    18.288mm
  • Lead Spacing
    0.720 18.30mm