  • DPFF2P39J-F
DPFF2P39J-F
advertisement
Manufacturer No:
DPFF2P39J-F
HK JDW NO:
192-DPFF2P39J-F
Datasheet:
DPFF2P39J-F
Description:
DPFF 0.39μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 155V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
DPFF2P39J-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.701Lx0.752W 43.20mmx19.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 155
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    155V
  • Lead Pitch
    27.8mm
  • Lead Spacing
    1.094 27.80mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.752 19.10mm
  • Length
    43.2mm
  • Width
    19.1mm