  • DPD120020-P6/RP-SZ
DPD120020-P6/RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
DPD120020-P6/RP-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPD120020-P6/RP-SZ
Package:
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 2.4W
Step5Bar-code shipping tag
DPD120020-P6/RP-SZ
    Wall
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2.4W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Max Output Current
    200mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    200mA
  • Output Power
    2W
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
  • Height
    37.084mm