  • DPC-40-600B28
DPC-40-600B28
advertisement
Manufacturer No:
DPC-40-600B28
HK JDW NO:
664-DPC-40-600B28
Package:
Datasheet:
DPC-40-600B28
Description:
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
DPC-40-600B28
  • Weight
    0.75lb 340.19g
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx57.15mm W
    PARALLEL CONNECTED
  • HTS Code
  • Power Rating
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    L41.27XB57.15XH34.92 (mm)
  • Max Output Current
    1.2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.2A Series 600mA
  • Power - Max
    24VA
  • Output Voltage 1
    20V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 20V Series 40V
  • Output Voltage 2
    20V
  • VA Rating
    24 VA
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.27mm
  • Width
    57.15mm