  • DP83847ALQA56AX
DP83847ALQA56AX
advertisement
Manufacturer No:
DP83847ALQA56AX
HK JDW NO:
815-DP83847ALQA56AX
Package:
56-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
65 Terminations 56 Pin DP83847 Receivers 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 19915
Step5Bar-code shipping tag
DP83847ALQA56AX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    56-WFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    56
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    65
  • ECCN Code
    5A991.B.1
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Network Interfaces
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    235
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    DP83847
  • Pin Count
    65
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N65
  • Power Supplies
    3.3V
  • Cable Length
    120m
  • Max Supply Current
    106mA
  • Data Rate
    100 Mbps
  • Protocol
    Ethernet
  • Number of Drivers/Receivers
    1/1
  • Number of Transceivers
    1
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    9mm