  • DP241-8-56A59
DP241-8-56A59
advertisement
Manufacturer No:
DP241-8-56A59
HK JDW NO:
664-DP241-8-56A59
Package:
Datasheet:
DP241-8-56A59
Step5Bar-code shipping tag
DP241-8-56A59
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Size / Dimension
    102.36mm Lx65.02mm W
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Physical Dimension
    L102.36XB57.15XH65.02 (mm)
  • Max Output Current
    1.8A
  • Power - Max
    100VA
  • Output Voltage 1
    56V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    56V
  • VA Rating
    100 VA
  • Height Seated (Max)
    57.15mm
  • Length
    102.36mm
  • Width
    57.15mm