  • DP241-6-56A39
DP241-6-56A39
advertisement
Manufacturer No:
DP241-6-56A39
HK JDW NO:
664-DP241-6-56A39
Package:
Datasheet:
DP241-6-56A39
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
DP241-6-56A39
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    82.55mm Lx49.28mm W
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Physical Dimension
    L82.55XB42.93XH49.28 (mm)
  • Max Output Current
    540mA
  • Power - Max
    30VA
  • Output Voltage 1
    56V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    56V
  • VA Rating
    30 VA
  • Height Seated (Max)
    42.93mm
  • Length
    82.55mm
  • Width
    42.93mm