  • DO5010H-333MLD
DO5010H-333MLD
advertisement
Manufacturer No:
DO5010H-333MLD
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-DO5010H-333MLD
Package:
Datasheet:
DO5010H-333MLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DO5010H-333MLD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Series
    DO5010H
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Unshielded
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3A
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    7360
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    66mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Height
    7.62mm
  • Length
    18.54mm
  • Width
    15.24mm