  • DO3316P-473MLD
DO3316P-473MLD
advertisement
Manufacturer No:
DO3316P-473MLD
HK JDW NO:
3194-DO3316P-473MLD
Quantity:
In Stock : 22
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DO3316P-473MLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Construction
    Flat Top
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.8A
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    5137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    140mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    47 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.8A
  • Height
    5.21mm
  • Length
    12.95mm
  • Width
    9.4mm