  • DO3314-222MLB
DO3314-222MLB
advertisement
Manufacturer No:
DO3314-222MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-DO3314-222MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DO3314-222MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Unshielded
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    1313
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    200mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Self Resonant Frequency
    90MHz