  • DO2010-223MLB
DO2010-223MLB
advertisement
Manufacturer No:
DO2010-223MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-DO2010-223MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DO2010-223MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    DO2010
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0808
  • Rated Current-Max
    0.42A
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • Self Resonant Frequency
    25MHz