  • DN1VR33M1S
DN1VR33M1S
advertisement
Manufacturer No:
DN1VR33M1S
HK JDW NO:
4095-DN1VR33M1S
Description:
0.33μF 2-Termination POLARIZED 0.0005mA
Step5Bar-code shipping tag
DN1VR33M1S
  • Capacitance
    0.33μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%