  • DN1H3R3M1S
DN1H3R3M1S
advertisement
Manufacturer No:
DN1H3R3M1S
HK JDW NO:
4095-DN1H3R3M1S
Description:
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0016mA
Step5Bar-code shipping tag
DN1H3R3M1S
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Capacitance
    3.3μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%