  • DN1E4R7M1S
DN1E4R7M1S
advertisement
Manufacturer No:
DN1E4R7M1S
HK JDW NO:
4095-DN1E4R7M1S
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED 0.0011mA
Step5Bar-code shipping tag
DN1E4R7M1S
  • Capacitance
    4.7μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0011mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%