  • DN1C330M1S
DN1C330M1S
advertisement
Manufacturer No:
DN1C330M1S
HK JDW NO:
4095-DN1C330M1S
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED 0.005mA
Step5Bar-code shipping tag
DN1C330M1S
  • Capacitance
    33μF
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%