  • DN-19SRV-42U-8SW-GD
DN-19SRV-42U-8SW-GD
advertisement
Manufacturer No:
DN-19SRV-42U-8SW-GD
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
HK JDW NO:
93-DN-19SRV-42U-8SW-GD
Package:
Description:
SERVER CABINET 19" 42U BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DN-19SRV-42U-8SW-GD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Metal, Steel
  • Weight
    415lbs 188.2kg
  • Mounting Rails
    Two Pair
  • Published
    2010
  • Series
    DIGITUS®
  • Feature
    Cable Entry Systems, Removable Sides
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Cabinet Rack
  • Color
    Black
  • Style
    Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
  • Ventilation
    Top
  • Dimensions - Overall
    39.370 L x 31.496 W x 80.669 H (1000.00mm x 800.00mm x 2049.00mm)