  • DMR20-4/20S-G-C
DMR20-4/20S-G-C
advertisement
Manufacturer No:
DMR20-4/20S-G-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-DMR20-4/20S-G-C
Package:
Datasheet:
DMR20-4/20S-G-C
Description:
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMR20-4/20S-G-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    DMR20-4/20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Process Meter
  • Voltage - Supply
    Loop Power
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 30.73mm Dia
  • Display Type
    LED - Green Characters
  • Number of Characters Per Row
    3.5
  • Measuring Range
    4 ~ 20mA
  • Display Characters - Height
    0.299 7.60mm