  • DMN22M5UFG-7
DMN22M5UFG-7
advertisement
Manufacturer No:
DMN22M5UFG-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DMN22M5UFG-7
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
DMN22M5UFG-7
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 2.5m Ω @ 13.5A, 4.5V ±12V 99nC @ 10V 20V 8-PowerVDFN
Quantity:
In Stock : 17117
Step5Bar-code shipping tag
DMN22M5UFG-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    600mW Ta
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    2.5m Ω @ 13.5A, 4.5V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1.3V @ 250μA
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    27A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    99nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    20V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    2.5V 4.5V
  • Vgs (Max)
    ±12V