  • DME4P15K
DME4P15K
advertisement
Manufacturer No:
DME4P15K
HK JDW NO:
192-DME4P15K
Datasheet:
DME4P15K
Description:
DME 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
DME4P15K
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DME4P15K .
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.217W 18.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7322
  • Height
    12.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.488 12.40mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    5.5mm