  • DMA90U1800LB-TRR
DMA90U1800LB-TRR
advertisement
Manufacturer No:
DMA90U1800LB-TRR
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-DMA90U1800LB-TRR
Package:
9-SMD Module
Datasheet:
DMA90U1800LB-TRR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DMA90U1800LB-TRR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-SMD Module
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ISOPLUS™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 1800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.26V @ 30A
  • Current - Average Rectified (Io)
    90A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.8kV