  • DM5W13A-13
DM5W13A-13
advertisement
Manufacturer No:
DM5W13A-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DM5W13A-13
Package:
DO-218AB
Datasheet:
DM5W13A-13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DM5W13A-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-218AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    3600W 3.6kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    167A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V