  • DM200-01-1-9560-0-LC
DM200-01-1-9560-0-LC
advertisement
Manufacturer No:
DM200-01-1-9560-0-LC
Manufacturer:
Finisar Corporation
HK JDW NO:
291-DM200-01-1-9560-0-LC
Package:
13-Butterfly
Description:
Laser Diode DFB-LD 1532.681nm 13-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DM200-01-1-9560-0-LC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    13-Butterfly
  • Number of Pins
    13
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -5°C
  • Power (Watts)
    1.995mW
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Voltage - Input
    1.8V