  • DM085Q100F125P1A
DM085Q100F125P1A
advertisement
Manufacturer No:
DM085Q100F125P1A
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-DM085Q100F125P1A
Package:
Datasheet:
DM085Q100F125P1A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DM085Q100F125P1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DM
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Current Rating (Amps)
    100mA DC
  • Current Rating
    100mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    5V
  • Actuator Type
    Round (Pin Plunger)
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Electrical Life
    10,000 Cycles
  • Mechanical Life
    300,000 Cycles
  • Operating Force
    125gf
  • Pretravel
    0.020 (0.5mm)
  • Operating Position
    0.217 (5.5mm)