  • DLPA200PFP
DLPA200PFP
advertisement
Manufacturer No:
DLPA200PFP
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-DLPA200PFP
Package:
80-TQFP Exposed Pad
Datasheet:
Description:
80 Terminations Digital Micromirror Device (DMD), Driver 80 Pin DLPA200 Specialized ICs 1 Functions 12V
Quantity:
In Stock : 33
Step5Bar-code shipping tag
DLPA200PFP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    80-TQFP Exposed Pad
  • Number of Pins
    80
  • Weight
    378.607881mg
  • Packaging
    Tray
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    80
  • Type
    Digital Micromirror Device (DMD), Driver
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    3D, Medical Imaging
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    1.5MHz
  • Base Part Number
    DLPA200
  • Max Output Current
    30mA
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    13.2V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Operating Supply Current
    200mA
  • Height
    1.2mm
  • Length
    12mm
  • Width
    12mm
  • Thickness
    1mm