  • DLM6-360RW6B
DLM6-360RW6B
advertisement
Manufacturer No:
DLM6-360RW6B
Manufacturer:
ITT Cannon
HK JDW NO:
3728-DLM6-360RW6B
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle Solder 360 Positions Bulk BOARD
Step5Bar-code shipping tag
DLM6-360RW6B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    BOARD
  • Housing Material
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Shielded
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    360
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    360
  • Current Rating
    5A
  • Contact Gender
    FEMALE
  • UL Flammability Code
    94V-0