  • DL68G22-32PN-6106
DL68G22-32PN-6106
advertisement
Manufacturer No:
DL68G22-32PN-6106
HK JDW NO:
795-DL68G22-32PN-6106
Package:
Datasheet:
DL68G22-32PN-6106
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
DL68G22-32PN-6106
    Select All
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum
  • Insert Material
    Silicon Rubber
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MIL-DTL-83723 Series III, DL
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    32
  • Applications
    Aerospace, Automotive, Aviation, Military
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 23A