  • DH8950-4R7M
DH8950-4R7M
advertisement
Manufacturer No:
DH8950-4R7M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DH8950-4R7M
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DH8950-4R7M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2.2A
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.6A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    54mOhm
  • Height
    5.0038mm
  • Length
    9.1948mm
  • Width
    6.4008mm