  • DG1236R18-85P1-3025
DG1236R18-85P1-3025
advertisement
Manufacturer No:
DG1236R18-85P1-3025
HK JDW NO:
795-DG1236R18-85P1-3025
Package:
Description:
Pin, Plug Composite 85 Positions
Quantity:
In Stock : 17086
Step5Bar-code shipping tag
DG1236R18-85P1-3025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Shell Material
    Composite
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Pin, Plug
  • Number of Positions
    85
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Plating
    Tin
  • Contact Current Rating
    5A