  • DFE252012R-H-1R0M=P2
DFE252012R-H-1R0M=P2
advertisement
Manufacturer No:
DFE252012R-H-1R0M=P2
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DFE252012R-H-1R0M=P2
Package:
1008 (2520 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DFE252012R-H-1R0M=P2
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    3.4A
  • Rated Current-Max
    3.1A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DFE252012R
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%