  • DFE252010P-3R3M=P2
DFE252010P-3R3M=P2
advertisement
Manufacturer No:
DFE252010P-3R3M=P2
HK JDW NO:
535-DFE252010P-3R3M=P2
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 6050
Step5Bar-code shipping tag
DFE252010P-3R3M=P2
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DFE252010P
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Metal Alloy, Wirewound
  • HTS Code
    1
  • Depth
    2mm
  • Current Rating
    2.1A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    195mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm