  • DFE252008U-100M=P2
DFE252008U-100M=P2
advertisement
Manufacturer No:
DFE252008U-100M=P2
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DFE252008U-100M=P2
Quantity:
In Stock : 1739
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DFE252008U-100M=P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    METAL ALLOY
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.88Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Inductance Tolerance
    20%