  • DF71314AD80FPV
DF71314AD80FPV
advertisement
Manufacturer No:
DF71314AD80FPV
HK JDW NO:
668-DF71314AD80FPV
Package:
80-LQFP
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH SH-2 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7137 Series DF71314 80 Pin 80MHz 80-LQFP
Quantity:
In Stock : 17725
Step5Bar-code shipping tag
DF71314AD80FPV
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    80-LQFP
  • Number of Pins
    80
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    SuperH® SH7137
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    DF71314
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, I2C, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    44
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V