  • DF70835AD80FTV
DF70835AD80FTV
advertisement
Manufacturer No:
DF70835AD80FTV
HK JDW NO:
668-DF70835AD80FTV
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH SH-2 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7080 Series DF70835 100 Pin 80MHz 100-TQFP
Quantity:
In Stock : 14044
Step5Bar-code shipping tag
DF70835AD80FTV
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2007
  • Series
    SuperH® SH7080
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    DF70835
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, SCI, UART
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    65
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V