  • DF70835AD80BGV
DF70835AD80BGV
advertisement
Manufacturer No:
DF70835AD80BGV
HK JDW NO:
668-DF70835AD80BGV
Package:
112-LFBGA
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH SH-2 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7080 Series DF70835 112 Pin 80MHz 112-LFBGA
Quantity:
In Stock : 15570
Step5Bar-code shipping tag
DF70835AD80BGV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    112-LFBGA
  • Number of Pins
    112
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SuperH® SH7080
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    DF70835
  • Interface
    EBI/EMI, I2C, SCI
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    65
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V